180 Garis
Taman Dato Senu (Barat) (Kl1013) - Hab Pasar Seni
Rapid KL
Rapid KL 180 Bas Hentian dan Jadual Laluan
180 Bas (Taman Dato Senu (Barat) (Kl1013) - Hab Pasar Seni) adalah laluan dengan 31 hentian, berlepas dari Taman Dato Senu (Barat) (Kl1013) dan berakhir di Hab Pasar Seni.
Taman Dato Senu (Barat) (Kl1013)
Skyawani V Residence (Kl2499)
Padang Taman Dato Senu (Kl1005)
Pasar Malam Taman Dato Senu (Kl1007)
Sentul Impian (Kl1014)
Sentul Pasar (Kl2063)
Masjid Al-Hidayah Sentul (Kl643)
Pangsapuri Sentul Utara (Kl644)
St Joseph Church (Kl2064)
Sentul Boulevard (Utara) (Kl645)
Sentul Boulevard (Timur) (Kl646)
The Fennel Sentul East (Kl647)
The Capers Sentul East (Kl2065)
Sekolah Jenis Kebangsaan (Tamil) Sentul (Kl665)
Union Flat Sentul (Kl2066)
Perumahan Awam Seri Terengganu (Kl666)
Ibu Pejabat Polis Daerah (Ipd) Sentul (Kl2067)
Bangunan Perkim (Opp) (Kl2249)
Damai Service Hospital (Kl50)
Standard Chartered Bank (Kl51)
KL Monorail Chow Kit (Kl68)
Pasar Chow Kit (Kl69)
Sri Amar (Kl70)
Restoran Mohd Yaseem (Kl71)
Maju Junction (Kl35)
Menara Mara (Kl36)
Globe KL (Kl37)
Laman Tunku Abdul Rahman (Kl38)
Menara Uab (Kl106)
Kota Raya (Kl108)
Hab Pasar Seni
Jadual 180 Bas
Hari | Waktu Beroperasi | Kekerapan |
---|---|---|
Isn | 05.30 - 23.30 | 15 min |
Sel | 05.30 - 23.30 | 15 min |
Rab | 05.30 - 23.30 | 15 min |
Kha | 05.30 - 23.30 | 15 min |
Jum | 05.30 - 23.30 | 15 min |
Sab | 05.30 - 23.30 | 15 min |
Ahd | 05.30 - 23.30 | 15 min |
Peta Laluan 180 Bas
Peta laluan untuk 180 di Kuala Lumpur akan tersedia tidak lama lagi.
Maklumat tambang 180 Garis Bas
Yuran 180 Bas Rapid KL boleh berfluktuasi disebabkan oleh pelbagai faktor. Untuk maklumat terperinci mengenai kos tiket, sila lawati laman web rasmi mereka.
Lebih banyak laluan Rapid KL di Kuala Lumpur
- T456 — MRT Sungai Jernih, Pintu B (Kj788)
- 780 — Ppr Seksyen 8 Kota Damansara (Pj63) - Hab Pasar Seni
- T753 — Hentian Pusat Bandar Shah Alam (A) (Sa786)
- T819 — MRT Semantan, Pintu B (Kl1174)
- T585 — MRT Kuchai (Kl1218)
- T221 — LRT Sri Rampai (Kl746)
- 801 — MRT Metro Prima (Kl560) - Hentian Bandar Utama (Pj530)
- T418 — LRT / MRT Chan Sow Lin, Pintu A (Kl2199)
- T402 — MRT Taman Midah, Pintu A (Kl799)
- T108 — MRT Sri Damansara Sentral, Pintu A (Pj866)
- T400 — MRT Cochrane, Pintu A (Kl892)
- 191 — Masjid Al-Qurtubi (Kl1044) - Chow Kit (Selatan) (Kl67)
- 650 — Hab Pasar Seni, Platform C (Kl2214)
- T780 — LRT Kelana Jaya (Pj585)
- T818 — Desa Sri Hartamas (Kl1681)
- T601 — Aeon Big Puchong Utama (Sj237) - Pangsapuri Melor (Sj275)
- DS01 — LRT Ampang (Aj106) - KLCC (Utara) (Kl94)
- T586 — MRT Kuchai (Kl1218)
- T251 — LRT Sri Rampai (Kl746)
- T787 — LRT Asia Jaya (Pj436)